Ajalugu

Lühidalt meist ja meie ajaloost.

MTÜ Virumaa Naiste Tugikeskus asutati novembris 2012.  Tugikeskus asutati naiste poolt eesmärgiga aidata naisi, kes on sattunud naistevastase vägivalla ohvriks.

Naistevastase vägivalla ohvrite nõustamistega alustati aprillis 2013.a ning alates maist 2013.a  on võimalik ka turvakodus ööbida.

Tugikeskus loodi Lääne-Virumaale seeõttu, et 2012. aastal oli Lääne-Virumaa üks vähestest maakondadest Eestis, kus puudus eraldi naiste varjupaik. Samas vajadus naiste tugikeskuse järele oli  reaalselt  maakonnas olemas ning see ajendaski rajama Rakveresse naiste tugikeskust.

Tugikeskus pakub mitmekesiseid teenuseid naistevastase, sh lähisuhte vägivalla ohvriks langenud naistele. Tugikeskusesse võib pöörduda naine, kes tahab rääkida  tema elus aset leidnud vägivallast ning  otsib väljapääsu vägivalla ringist.

Majutust pakub tugikeskus Rakvere linnas 3-toalises kõigi mugavustega korteris. Naistevastase vägivalla ohvrist naine saab vajadusel koos lastega viibida turvakodus, kus neile on olemas kõik eluks esmavajalik.Turvakodu asukoht on salastatud.

Nõustamised toimuvad alates detsembrist 2013 nõustamisruumis asukohaga Laada 3a, Rakvere.

2013. aastal toetas Tugikeskuse  rajamist ning arendamist Hasartmängumaksu Nõukogu. Lisaks  ulatasid oma abikäe mitmed eraannetajad, annetades asju turvakodu sisutamiseks.

Virumaa Naiste Tugikeskuses abistavad naisi tugikeskuse töötajad, vabatahtlikud, jurist ja psühhoterapeut.

2013. aastal ööbiti Rakveres turvakodus 72 ööd,  tugikeskuse poole pöörduti 118 korral, kokku abistati 28 naist.